ТРЕБОВАНИЯ БЕЗОПАСНОСТИ

 

1.  Справна та тривала робота вашого транспортного засобу може бути забезпечена тільки при уважному та регулярному його обслуговуванні з дотриманням всіх правил, що наведені в даному керівництві.

2.  В початковий період експлуатації відбувається припрацювання всіх деталей, тому в цей період особливо важливо дотримуватися всіх правил, що наведені в розділі „Обкатка автомобіля”.

3.  Забороняється починати рух, якщо горить хоча б один червоний індикатор.

4.  Рух автомобіля слід починати тільки після прогріву двигуна з досягненням стабільної роботи на холостих обертах. При цьому не виводьте двигун на оберти більше 1500 об/хв., особливо при температурах навколишнього середовища менше 0°С.

5.  Не рекомендується робота двигуна на холостому ході довше 15 хв.

6.  Тривалість безперервної роботи стартера не повинна перевищувати 5 с.

7.  Забороняється при роботі двигуна переводити ключ вмикання приладів і стартера в положення ACC і START, це може призвести до пошкодження двигуна та його агрегатів.

8.  При проведені робіт на двигуні, що працює, необхідно дотримуватися всіх мер безпеки, щоб запобігти травм від лопастей вентилятора, що обертаються, та від привідних ременів.

9.  Забороняється прогрівати двигун в закритому приміщені з поганою вентиляцією, щоб запобігти отруєнню вихлопними газами.

10.          За для безпеки водія і пасажирів забороняється: відпочивати на спальному місці  під час руху; спати в кабіні на стоянці при включеному двигуні.

11.          При відкриванні пробки розширювального бачка на перегрітому двигуні слід пам’ятати, що можливий викид пару з горловини бачка, що призводить до опіків обличчя і рук.
      Перевіряти рівень рідини у радіаторі та розширювальному бачку слід тільки після повної зупинки двигуна та його охолодження

12.          Охолоджуючі рідини, що мають низьку температуру замерзання, токсичні. При попадання їх на шкіру необхідно насухо витерти ці місця та промити їх теплою водою з милом.

13.          Застосовуйте для вашого автомобіля тільки ті паливно-мастильні матеріали, що вказані в даному керівництві, і дотримуйтесь всіх правил їх очищення та використання.

14.          Будьте обережні при користуванні гальмівною рідиною, бо вона ядовита. Попадання гальмівної рідини на пластикове облицювання пошкоджує його.

15.          Не дозволяється відключати акумуляторну батарею під час роботи двигуна, це може пошкодити діоди генератора та інші напівпровідникові прилади.

16.          Не можна навіть короткочасно включати в мережу батарею шляхом з’єднання позитивного виводу генератора з негативним полюсом акумуляторної батареї.

17.          З’єднання проводів з генератором необхідно здійснювати відповідно існуючому маркуванню на виробах.

18.          Всі роботи пов’язані з ремонтом електрообладнання необхідно проводити тільки після від’єднання клем акумуляторних батарей від електромережі автомобіля. Підзарядку акумуляторів від зовнішніх джерел необхідно проводити також при роз’єднаних клемах.

19.          Забороняється проводити будь-які зміни в конструкції автомобіля без узгодження з заводом-виробником. Наявність будь-яких змін в конструкції автомобіля позбавляє користувача права гарантійного обслуговування та пред’явлення рекламацій.

20.          Забороняється знаходитися під автомобілем піднятим на домкрат.

21.          Встановлювати домкрат можна тільки в місцях, що вказані в даному керівництві.

22.          Щоб запобігти пожежі не допускайте підтікання олив та палива, а також не користуйтеся відкритим полум’ям для прогріву агрегатів.

23.          Під час миття автомобілю не допускайте попадання води у повітряний фільтр, а також на прилади електрообладнання. Це може призвести до виходу їх з ладу.


На заводську табличку, що розташована в кабіні зверху за правими дверми, наноситься VIN-код автомобіля, номер рами, модель двигуна, повна конструктивна маса автомобіля та розподілення повної конструктивної маси на вісі автомобіля.

 Vin-код автомобіля наноситься також на задній частині правого лонжерона рами автомобіля.

 Заводська табличка двигуна розташована на кришці клапанів.

Малюнок 2. Габаритні розміри автомобілівBJ1043V8JE5-1 та BJ1043V8AE5-1 відповідно


Модифікація

Основні розміри, мм

WB

L

FOH

ROH

H

BW

AW

CW

EH

DH

EL

EB

BJ1043V8JE5-1

2800

5995

1100

1695

2170

1890

1510

1425

1010

185

3670

1810

BJ1043V8AE5-1

2800

5995

1100

1695

2170

1890

1510

1425

1010

185

2715

1810