ОРГАНЫ УПРАВЛЕНИЯ И КОНТРОЛЬНЫЕ ПРИБОРЫ FOTON 1043-1

 

Контрольні прилади

 Щиток приладів та індикатори.

Малюнок 5.Основний щиток приладів і контрольні індикатори автомобіля BJ1043V8JE5-1

1 — спідометр показує швидкість автомобіля в км/год.

2 — лічильник пробігу та одометр; лічильник пробігу використовується для визначення відстані між точками на місцевості, пройдену за певний період часу; одометр показує загальний пробіг.

3 — індикатор рівня палива; при увімкненому запалені датчик показує рівень пального у баку, якщо стрілка індикатора знаходиться між червоними лініями, слід якомога скоріше заправити автомобіль.

4 — індикатор температури двигуна; при увімкненому запалені прилад показує температуру охолоджуючої рідини, літери "С" і "Н" означають відповідно "низька" та "висока" температури.

5 — кнопка скидання показників лічильника пробігу.

6 — панелі аварійної сигналізації.


Світлові індикатори

— Індикатор покажчиків поворотів, блимає, якщо вмикається поворот;

  — Індикатор дальнього світла, світиться, коли вмикається дальнє світло;

— Індикатор прогріву включається при позиції ключа в положенні "ON" і натисканні відповідної кнопки поз. 5 малюнок 4;

— Індикатор стоянкового гальма, світиться при увімкненому запалені та увімкненому стоянковому гальмі;

  — Індикатор генератора, загорається при включені запалення та згасає після запуску двигуна; світиться при працюючому двигуні, у випадку відмови генератора;

— Індикатор тиску оливи, загорається при включені запалення та згасає після запуску двигуна, світиться під час руху, якщо тиск оливи занадто низький;

— Індикатор несправності гальмівної системи, загорається при вмиканні запалення в разі недостатнього рівня гальмівної рідини;

— Індикатор передніх протитуманних фар, світиться при включених передніх протитуманних фарах;

— Індикатор задньої протитуманної фари, світиться при включеній задній протитуманній фарі;

— Індикатор заднього ходу, загорається при вмиканні задньої передачі, при цьому вмикається фара заднього ходу;

— Індикатор гірського гальма; загорається при вмиканні гірського гальма.

 

Перемикачі та органи керування

Ключі.

Автомобіль комплектується двома універсальними ключами, кожний з яких служить для включення запалення та відкривання/закривання дверей.

Замок запалювання

Замок запалювання має чотири положення:

LOCK: ключ може бути вставленим і вийнятим тільки при такому положенні замка запалювання.

ACC: в такому положенні ключа можна користуватися окремими приладами автомобіля, такими як магнітола, прикурювач та іншими, при неробочому двигуні. Якщо Ваш автомобіль укомплектований пристроєм зупинки двигуна, то при переводі ключа з положення „ON” в положення „ACC” двигун зупиняється.

ON: двигун працює, коли ключ знаходиться в цьому положенні. Не повертайте ключ в іншу позицію при русі автомобіля. Також ніколи не повертайте ключ в позицію „START”, коли двигун працює.

START: поверніть ключ в цю позицію для запуску двигуна. Ключ автоматично повернеться в позицію „ON” після його відпускання. Ніколи не повертайте ключ в позицію „START”, коли двигун працює.

 

 Комбінований перемикач

 Рукоятка керування зовнiшнiми освiтлювальними приладами

 Малюнок 6. Рукоятка керування зовнішніми освітлювальними приладами

1 — рукоятка керування зовнішніми освітлювальними приладами; 2 — рукоятка управління сигналами повороту.

 Рукоятка керування зовнішніми освітлювальними приладами 1 має три положення. Вибір положення здійснюється обертанням рукоятки навколо вісі важеля:

позиція "OFF" — зовнішні світлові прилади відключені;

позиція  — увімкненні габаритні сигнали, освітлення заднього номерного знаку;

позиція  — включається ближнє або дальнє світло фар; для включення дальнього світла необхідно натиснути рукоятку вниз, ближнього — перевести в середнє положення.  

Включення сигналів повороту здійснюється переміщенням рукоятки 2 вперед (правий поворот) або назад (лівий поворот).


Рукоятка керування двiрниками та змивачем вiтрового стiкла

 Малюнок 7. Рукоятка керування двірниками та змивачем вітрового скла

Режим роботи двірників вибирається переміщенням рукоятки в одне чотирьох положень. При натисканні на кнопку 1 на вітрове скло розбризкується волога з механізму склоомивача.

Панель керування системами автомобiля

 Малюнок 8. Панель керування

1 — прикурювач; 2 — кнопка включення аварійної сигналізації; 3 — кнопка увімкнення передніх протитуманних фар; 4 — кнопка увімкнення задньої протитуманної фари; 5 — панель керування опалювачем; 6 — рукоятка перемикання способу подачі повітря; 7 — рукоятка перемикання режимів вентилятора; 8 — рукоятка регулятора температури обігріву; 9 — рукоятка регулятора режиму подачі повітря; 10 — магнітола.


Прикурювач.

Щоб скористатися прикурювачем  (поз.1 малюнок 8) слід натиснути на нього при увімкненому запалені і відпустити. Приблизно через 15 секунд прикурювач нагріється та автоматично повернеться у попереднє положення, після чого ним можна буде скористатися.

Увага: забороняється утримувати прикурював після натиснення на нього та залишати кабіну після натиснення на прикурював до його повернення у початкове положення, це може призвести до пожежі.

Опалення кабіни.

Для опалення кабіни в зимовий період необхідно включити кран подачі рідини до опалювача, який знаходиться на радіаторі, доступ до нього здійснюється через люк під сидінням пасажирів. Керування опаленням та кондиціюванням кабіни здійснюється рукоятками панелі 5 (малюнок 8):

рукоятка 6 має дві позиції:  ліва — циркуляція повітря у кабіні, права — подача зовнішнього повітря;

рукоятка 7 перемикає режими роботи вентилятора і має чотири позиції;

рукоятка 8 регулює температуру повітря в кабіні;

рукоятка 9 перемикає режими подачі повітря і має чотири позиції: 1 — рівень обличчя, 2 — середній рівень, 3 — рівень ніг, 4 — скло.

Для обігріву вітрового скла необхідно увімкнути режим подачі зовнішньо повітря та встановити потрібну швидкість роботи вентилятора.

 

Рукоятки управління.

Рукоятка перемикання передач.

Перемикання передач здійснюйте тільки при повністю натисненій педалі зчеплення.

Включати задню передачу після руху вперед, або одну з передніх передач після руху назад, можна тільки після повної зупинки автомобіля.

Схема перемикання передач:


Рукоятка стоянкового гальма

Рукоятка стоянкового гальма розташована між сидіннями водія  і пасажирів. Для включення стоянкового гальма потягніть рукоятку вгору. Для виключення натисніть на кнопку, що знаходиться на торці рукоятки, і опустіть її вниз. Якщо кнопка не натискається, плавно подайте рукоятку вниз, поки кнопка не натиснеться.